Nuovo Yachting

Menu Close

Göcek

Göcek

Muğla’ya bağlı ilçe olan Fethiye’nin bir mahallesi olan Göcek tam anlamıyla bir tatil beldesidir. Ege’nin Akdeniz ile birleştiği noktada bulunan Göcek koyları, ormanları ve plajlarıyla ünlüdür. Özellikle çevresinde bulunan koylar ve adalar nedeniyle yat veya tekne tatili yapanların uğrak noktalarından biridir. Göcek tekne kiralama hizmetleri ile tatilinizi mavi yolculuk yaparak tamamlayabilir, Göcek’in bakir koylarında farklı yüzme deneyimleri yaşayabilirsiniz. Göcek tatil rotanızdaysa hem yeşile hem denize doyabileceğiniz harika bir tatil yapmak için rotanıza Göcek’i ekleyebilirsiniz. İnce kumlarla kaplı sahilleri, masmavi berrak suları, ormanı ve yeşiliyle doğa severlerin sıklıkta ziyaret ettiği bölgelerden biridir.

Göcek Gezilecek Yerler

Göcek denince akla gelen ilk yerlerden biri marinadır. Türkiye’de bulunan en korunaklı, Akdeniz ile Ege’yi birbirine bağlayan marinalardan biridir. Bu nedenle Göcek tekne turu başlangıç noktası olarak harika tercihlerden biridir. Göcek tatil planı yapanlar için mavi yolculuğu tatil planınıza dahil etmek harika bir tercih olacaktır. Koy koy gezip masmavi plajlarda yüzme fırsatı yakalayabilir aynı zamanda doğa ve tarih ile iç içe bir tatil yapma şansı elde edebilirsiniz.

Göcek plajları arasında siyah kumları ve masmavi deniziyle İnlice Plajı öne çıkmaktadır. Ayrıca plajın arka kısmında kamp yapma olanağı bulunması kamp severler arasında popüler olma nedenleri arasındadır. Doğa harikası olan bir diğer plaj ise Günlüklü Plajı’dır. Bu plajda sahil şeridi boyunca günlük ağaçları yer almaktadır. Ağaçların muhteşem kokusu ve masmavi deniz eşliğinde harika bir tatil yapma fırsatı yakalayabilirsiniz. 

Göcek Tekne Turu

Göcek tekne turları denince bölgede bulunan doğa harikası koylar akla gelmektedir. Tekne tatili yapmayı planlayanlar ve tekne kiralayanlar için bölge, bulunmaz cennettir. Pek çok bilinen koyun yanında az bilinen bakir koylar da çevrede yer almaktadır. Hem denizin mavisinin tadını çıkarmak hem doğanın yeşilinin içinde olmak isteyenler için Göcek mavi tur harika bir seçim olacaktır. 

Göcek gezilecek yerler arasında en bilinen koylardan biri Bedri Rahmi Koyu’dur. Aslında bu koyun ismi Taşkaya koyuyken Bedri Rahmi Eyüboğlu bu koya yaptığı bir ziyaret sırasında koydaki kayalara resimler çizer ve o günden sonra koyun ismi Bedri Rahmi koyu olarak adlandırılır. Bölgedeki bir diğer koy ise Göbün Koyu’dur. Bu koy diğer koylara oranla daha az ziyaret edilen bakir koylar arasındadır. Giriş kısmı dar olduğu için çok fazla ziyaret edilmeyen koy, fazlasıyla sakindir. Aynı zamanda koyun içerisinde rüzgar ve bu rüzgara bağlı dalgalanmalar olmadığı için çarşaf gibi bir denizde yüzme deneyimi sunar.

Göcek’te Ne Yenir?

Göcek yemek yerleri aslında oldukça çeşitlidir. Ege ve Akdeniz mutfağının etkileri Göcek yemeklerine yansımaktadır. Özellikle zeytinyağlı yemekler Göcek’te fazlasıyla tüketilmektedir. Bu zeytinyağlı yemeklerin başında ise Enginar gelmektedir. Bir diğer zeytinyağlı yemek ise sarıot kavurmasıdır. Muğla bölgesine özgü olan bu sarı ot kavurması meze olarak tercih edilmektedir. Aslında denize kıyısı olan her tatil beldesinde olduğu gibi Göcek’te ne yenir sorusunun bir diğer cevabı deniz mahsulleridir. Denizden gelen taze lezzetlere pek çok balık restoranında rastlayabilirsiniz. 

Göcek mutfağında sadece zeytinyağlılar değil aynı zamanda et yemekleri de yer almaktadır. Muğla’nın meşhur çökertme kebabı Göcek’te de oldukça meşhurdur. Çökertme kebabının yanında orman kebabı, et kapama gibi farklı et yemekleri de bulmanız mümkünüdür. Ayrıca yöresel veya meşhur yemeklerin dışında Göcek’te lüks restoranlarda farklı lezzetler deneme imkanınız bulunur. Dolu dolu kahvaltı salonları ve eğlence mekanları da yer almaktadır.