Nasıl Rezervasyon Yapılır?

Oldukça uzun yıllardır ülkemizde rağbet görmeye başlayan mavi tur turizmi, tatil ve tabiat severler arasında yaygınlaşmaya devam etmekte olan tatil alternatiflerindendir.

Hem yerli hem de yabancı turistleri kendine çeken doğal güzellikleri sayesinde ülkemizdeki pek çok bölgede yat turizmi sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle pandemi sürecinin başlangıcı itibarıyla kişiye özel tatil fırsatı sunan bu alternatif, şehrin kalabalığından ve gürültüsünden kaçan tatilciler için bir vazgeçilmez halini almıştır.

Doğa ile iç içe, sakin ve huzurlu aynı zamanda konforlu bir tatil planlamak isteyenler için haftalık yat kiralama alternatifleri bulunmaktadır. Yat kiralamadan önce tercih edilen destinasyon, kişi sayısı ve beklentilere karar verilmesi gerekmektedir. Bu sayede doğru ve en uygun kiralık yatı bulmak daha kolay hale gelmektedir.

Engin denizlere açılıp şehrin yoğunluğundan kaçıp sevdiklerinizle muhteşem doğal güzelliklerin ortasında huzurlu bir tatil planı yaparak bakir koylara açılabilirsiniz. Gerektiğinde limanlara demir atarak belirlediğiniz rotadaki şehirleri ziyaret edebilir ve hem hareketli hem de keyifli bir tatil gerçekleştirebilirsiniz.

Böyle bir tatil gerçekleştirmenizi mümkün kılacak tekne kiralama işlemi için ise dikkat etmeniz gereken belli başlı unsurlar bulunmaktadır. Öncelikle tercihlerinize göre kiralamak istediğiniz yat, tekne ya da guletin özelliklerini belirlemelisiniz. Ardından almak istediğiniz hizmetleri ve size en uygun fiyat aralığını belirlemeniz gerekmektedir.

Rotanızı seçmek için de yat kiralama bölgeleri alanından yardım alabilirsiniz. Son olarak gerekli belgelerin temininin ardından belirlediğiniz tarih aralığında kalabalıktan uzak, doğayla iç içe huzur dolu tatilinize başlayabilirsiniz.

Tekne Kiralama Hizmeti Nedir?

Şehrin kalabalığından uzaklaşıp sessiz ve sakin bir yaz tatili planı yaptığınızda tatilcilerin akın ettiği tatil beldelerini tercih etmek istemeyebilirsiniz. Durum böyle olduğunda şehir hayatının temposundan kaçıp tatil beldelerinin kalabalığına kapılmak dinlendirici bir tatil yaşayamamanıza sebep olabilir. Eğer aileniz ve arkadaşlarınızla tatil planlamak istiyorsanız tekne kiralamak sizin için en uygun alternatiflerden biri olacaktır.

Sahil şeridi boyunca uzanmış güzelliklerin arasında, berrak sularda yalnızca sevdiklerinizle birlikte olacağınız özel yat kiralama alternatifi sayesinde kafa dinleyebilir ve huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Üstelik bunu yaparken tercih edebileceğiniz pek çok farklı özellikte alternatifiniz bulunmaktadır.

Kişisel tercih ve zevklerinize göre, bütçeniz doğrultusunda belirleyebileceğiniz tekne, yat ve gulet seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Mürettebatlı ya da mürettebatsız yat ve tekne kiralayabilirsiniz. Herhangi bir kaptanlık ya da denizcilik belgeniz bulunmasa dahi mürettebatlı kiralama yaparak bu konuda endişe etmenize gerek kalmaz.

Belirlediğiniz tarih aralığında, haftalık yat kiralama seçeneklerinden kendinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Standart, lüks ya da delüks tekne hizmetlerinden beklentilerinizi en çok karşılayanı kolaylıkla tercih edebilirsiniz.

Online bir şekilde kolaylıkla rezervasyon yaptırabilir ve gerekli belgelerin temininin ardından yalnızca size özel, 5 yıldızlı otel konforunda huzurlu tatilinize başlayabilirsiniz.

nasil rezervasyon yapilir 1

Yat Nasıl Kiralanır?

Aileniz ya da arkadaşlarınızla eşsiz doğal güzelliklerin arasında huzurlu bir tatil planı yapmak için yat kiralamayı düşünüyorsanız, öncelikle tatil beklentilerinize karar vermeniz gerekir.

Kişisel zevk ve tercihlerinize göre bulabileceğiniz pek çok farklı tekne, motoryat ve gulet seçeneği mevcuttur. Tatilinizi geçirmek istediğiniz kişi sayısına göre kapasite ve boyut, temin etmek istediğiniz hizmetlere göre mürettebatlı ya da mürettebatsız, kişisel istek ve tercihlerinize göre standart, delüks gulet ve lüks yat gulet kiralama gibi çeşitli yat kategorileri arasından en doğru olanı seçebilirsiniz.

Eğer mürettebatsız kiralama yapmak istiyorsanız gerekli belgeleri bulundurduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir. Pek çok seçenek içerisinden kapasite, özellik ve almayı umduğunuz hizmetleri seçip tatil yapmak istediğiniz zaman aralığına göre kolaylıkla rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Rezervasyon aşamasında belirlenen depozito ödemesini gerçekleştirdikten sonra işlemlerinize kolaylıkla devam edebilirsiniz.

Ardından tatilinizi geçirmek istediğiniz zaman aralığını belirlemelisiniz. Bu zaman aralığına göre internet sitesi üzerinden müsaitliği kontrol ederek kolaylıkla rezervasyon yapabilirsiniz. Söz konusu tekne kiralama olduğunda sevdiklerinizle birlikte sakin ve keyifli bir tatil geçirmek için kişisel zevk ve tercihlerinize göre pek çok tekne, yat ve gulet alternatifi bulabilirsiniz.

Bu alternatifler içerisinde tatil keyfinize en çok hitap edeni kolaylıkla ayrıştırılabilir ve online işlemler sayesinde herhangi bir efor sarf etmeden kolaylıkla rezerve edebilirsiniz.

Gerekli belgelerin temin ettikten sonra ise istediğiniz tarih aralığında belirlediğiniz lokasyondan tekne, yat ya da guletinizi kiralayabilirsiniz.

Yat Kiralama Fiyatları

Kişisel bir tatil planı yapmayı düşünüyorsanız, 5 yıldızlı otel konforunda yalnızca size özel bir yat ile bunu kolaylıkla elde edebilirsiniz. Çeşitli bütçelere uygun kiralama seçenekleri bulmanız mümkündür.

Öncelikle yat, tekne ya da gulet seçeneklerinden birini seçmeniz gerekmektedir. Ardından tatil yapacağınız kişi sayısına, yatın kapasitesine ve almak istediğiniz hizmet ve konfor şartlarına göre yatın çeşidine karar vermeniz gerekmektedir. Lüks ya da standart seçenekler arasından kişisel zevk ve tercihlerinize ve bütçenize göre bir seçim yapabilirsiniz.

Kiralamak istediğiniz yatın özellikleri değiştikçe kiralama fiyatları da değişkenlik gösterecektir. Fiyatın değişkenlik göstermesine sebep olacak bir diğer unsur olarak da kiralama süresi olabilir. Haftalık yat kiralama söz konusu olduğunda tercih edilen gün sayısına göre ücretlendirme de değişecektir.

Kiralamak istediğiniz yat tekne ya da gulet özelliklerine göre fiyat farkı bulunacaktır.

Bunun yanı sıra teknede almak istediğiniz hizmetler de kiralama fiyatını belirleyen faktörler arasındadır. Yat kiralama ne kadar sorusuna verilecek cevabı tamamen sizin beklentileriniz belirleyecektir. Kiralama aşamasında teknenizi mürettebatlı tercih ettiğinizde yine fiyatta farklılıklar olabilir.

Bu hususta kendinize en uygun boyutta ve en uygun özellikteki tekneyi seçtikten sonra almak istediğiniz hizmetlere karar vermeniz gerekmektedir. Tatil süresiyle birlikte seçtiğiniz teknede belirlediğiniz hizmetlere göre tabiatla iç içe, sakin tatiliniz için bütçenize en uygun fiyat alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.

Pek çok seçenek arasından kişisel zevk ve tercihlerinize uygun olanı kolaylıkla kiralayabilirsiniz.

yat kiralama icin gerekli belgeler 1

Yat Kiralama İçin Gerekli Belgeler

Aileniz ve sevdiklerinizle beraber huzur içinde bir tatil yapmayı planlıyorsanız, hem Türkiye sınırları içerisinde hem de çeşitli ülkelerde tercih edebileceğiniz mavi turlar bulmanız mümkündür.

Konforlu bir deniz tatili tercih etmek istediğinizde ise yat kiralayarak hem kişisel hem de konforlu bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Söz konusu yat kiralamak olduğunda ise karşınıza çeşitli seçenekler çıkacaktır. Mürettebatlı ya da mürettebatsız kiralama yapmanız mümkündür.

Yat kiralama için gerekli belgeler konusunda en çok dikkat edilmesi gereken belge, ADB yani Amatör Denizcilik Belgesi’dir. Eğer mürettebatsız kiralama yapmayı düşünüyorsanız bu belgenin tarafınızda bulunması zorunludur.

Yat kiralama sözleşmesi yat kiralarken temin edilmesi gereken bir diğer belgedir. Bu belge, kiralayacağınız teknenin ismi, boyutu, kategorisi ve bayrağı gibi teknik özellikleri, hareket yeri, tarihi ve saati gibi tur detaylarını, ödeme bilgilerini, yat kiralama şartları ve tarafların yükümlülüklerini içeren bir belgedir.

Kişisel zevk ve tercihlerinize göre belirlediğiniz tekne, yat ya da guleti kiralamak için rezervasyon yapmak istediğiniz takdirde gerekli depozitoyu ödemeniz gerekmektedir. Ardından anlaşma sağlandığında kiralama sözleşmesinin temin edilmesi ve sözleşmenin doldurulması ve tarafların anlaşmasının ardından ödeme aşamasına geçilmesi söz konusudur.

Herhangi bir sorun çıkmadığı takdirde belirlediğiniz tarihte, belirlediğiniz yat, tekne ya da guleti temin edip aileniz ve sevdiklerinizle doğa içinde, kalabalıktan uzak bir tatile başlayabilirsiniz.

Hemen İletişime Geçin

Login