Su Sporları

Yat tatili tercih edenlerin sıkça ziyaret ettiği ve doğal güzellikleriyle ziyaretçileri büyüleyen destinasyonlar söz konusu olduğunda gerçekleştirebileceğiniz pek çok etkinlik bulunmaktadır.

Doğasıyla size unutulmaz deneyimler yaşatan bölgeler arasında yer alan Fethiye’de yamaç paraşütü hem yerli hem de yabancı turistlerin en çok ilgisini çeken aktiviteler arasında yer almaktadır. Mavi tur rotasında Fethiye’yi tercih ederek ekstrem spor yapabilir ve Fethiye tekne kiralama tavsiye seçenekleri arasından Babadağ’da yamaç paraşütü alternatifini değerlendirebilirsiniz.

Dünyanın en iyi yamaç paraşütü noktalarından biri olarak kabul edilen Babadağ’a Ölüdeniz’den ulaşabilirsiniz. Doğanın güzellikleri arasında bakir koylar ve turkuaz sulardan çıkıp 2000 metre yükseklikten bu doğa manzarasını heyecanla izlemek isterseniz, Babadağ’da yamaç paraşütü yapmak tam size göre bir aktivite olacaktır.

Su Sporları

Yine heyecanlı bir tecrübe edinmek isterseniz Dalaman Nehri üzerinde rafting yapabilir, dalış programlarına katılabilir ya da ATV ve off-road seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Doğal ve tarihi güzelliklerin yanı sıra çeşitli etkinliklere katılmak ve macera yaşamak için Fethiye’de tatil yapmayı düşünebilirsiniz.

Pek çok alternatif barındıran Marmaris tekne turu öneri alternatifleri arasında en çok tercih edilenler ATV-Buggy safari turları, su parkları ve yunus parkı, dalış ve rafting turları, Hisarönü’nde rüzgâr sörfü, Gökova Körfezi’nde kiteboard ve kitesurf, çeşitli sahillerde parasailing, scuba divingdir.

Marmaris yat turu yapanların açık denizde en çok tercih ettiği su sporu olan jetski, bu bölgede ziyaretçilerin en çok tercih ettiği aktiviteler arasında yer almaktadır. Pek çok macerasever yaz aylarını muhteşem doğal güzelliklerle çevrili Göcek çevresinde su sporları yaparak geçirmektedir.

Yat tatili yapmayı planladığınız bölgeler arasında Göcek de bulunuyorsa, buradaki su aktiviteleri sizin için güzel vakit geçirmenizi sağlayacak etkinliklerden oluşuyor olabilir.

Göcek gulet kiralama tavsiye seçenekleri arasında burada yapılan birbirinden eğlenceli çeşitli spor aktiviteleri arasında farklı türler yer almaktadır.

Masmavi berrak sular üzerinde su kayağı yapabilir ya da bu berrak sulara dalıp eşsiz bir su altı deneyimi edinmek için seabob kiralayabilirsiniz. Beldedeki uzun sahil şeritleri boyunca parasailing yapabilir ya da buranın faunasını yakından incelemek için turkuaz sulara dalış yapabilirsiniz.

Özellikle Göcek yat turu seçeneğini değerlendirerek siz de bu birbirinden heyecanlı su etkinlikleri ile tatilinizi çok daha zengin hale getirebilirsiniz. Fethiye, Göcek, Marmaris ve Bodrum’u içine alan bu yat tatili rotası üzerindeki hemen hemen her bölgede çeşitli tesislere bağlı su sporları merkezleri bulunmaktadır.

Buralarda benzer özellikteki su aktivitelerine rastlamanız mümkündür. Söz konusu Bodrum olduğunda da burada dalış, parasailing, jetski, su kayağı gibi aktiviteleri yapabilirsiniz.

Bunların yanı sıra Bodrum’da bulunan çeşitli acentelerin sağladığı kano, deniz bisikleti, fly board, kürek sörfü, ringo ve banana gibi farklı su sporu seçeneklerini bulmanız da mümkündür. Birkaç günlük, haftalık ya da Bodrum günlük yat turu planı yapan tatilciler de noktada bulunan su sporlarını sıklıkla tercih etmektedirler.

Doğayla iç içe, hem tarihi ve kültürel yerler barındıran hem de eğlenceli bir sosyal ortama sahip bu 4 yat tatili destinasyonunu tercih edip, dilediğinizde kalabalıktan uzakta ve muhteşem doğal güzellikler arasında kafanızı dinleyebilir ve huzur bulabilirsiniz.

Dilediğinizde ise bölgenin tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret edebilir hem gündüz hem de gece sosyal hayata dahil olabilirsiniz. Her bölgede değerlendirebileceğiniz aktivitelerden size en uygun olanı seçebilir ve unutulmaz deneyimler yaşayabilirsiniz.

Hemen İletişime Geçin

Login