Nuovo Yachting

Menu Close

Yat Kiralama Bölgeleri

Yat Kiralama Bölgeleri

Özellikle günümüzde pandemi koşulları ve tatil beldelerinin kalabalığı sebebiyle mavi turlar gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Bu kalabalıktan uzaklaşmak isteyen tatilciler kendilerine özel ve doğayla iç içe bir tatil planı yapmak için mavi turlara başvurmaya başlamıştır. Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte doğal güzellikler arasında sessiz ve huzurlu bir tatil yapmayı planlıyorsanız gulet kiralama alternatifi sizin için en uygun seçeneklerden biri olacaktır. Söz konusu yat tatili olduğunda ise tatilcilerin tercih ettiği belli başlı bazı bölgeler bulunmaktadır. Doğal güzellikleri, bakir koyları ve berrak sularıyla Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Göcek en çok tercih edilen yat tatili beldeleri arasında yer almaktadır. 

Şehrin kalabalığından ve gürültüsünden kaçıp tatil yörelerinin kalabalığına yakalanmak istemeyen tatilciler arasında yat kiralama oldukça popüler hale gelmeye başlamış bir tatil alternatifidir. Şehirde yaptığınız bir tatilde günlük bir yat kiralayarak sakin denizlerde tatil yapma şansı yakalayabilirsiniz. Ayrıca sadece günlük değil haftalık veya aylık yat kirala seçenekleri de bulunmaktadır. Engin denizlere açılıp muhteşem doğal güzellikler arasında huzurlu bir tatil yapmak için çeşitli özelliklerde tekne, yat ya da gulet kiralayabilir; aileniz ve arkadaşlarınızla unutulmayacak bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Türkiye’nin eşsiz doğası içinde muhteşem koy ve sahillerde keyifli ve konforlu bir tatil yapmak istiyorsanız yat kiralama seçeneği sizin için oldukça uygundur. Size özel bir tatil deneyimini bakir koylara demir atarak berrak sularda yüzerek geçirebilirsiniz. Aynı zamanda dilediğinizde hareketli gece hayatına geçiş yaparak yat kiralama seçeneği sayesinde iki farklı tatili kolaylıkla deneyimleyebilirsiniz.

Bodrum Yat Kiralama

Türkiye’de yaz tatili denince hemen hemen her kesimin aklına ilk gelen tatil yerlerinden biri Muğla’nın güzide ilçesi Bodrum’dur. Güzel bir doğayı ve Ege kıyılarının en güzel koy ve sahillerini barındıran Bodrum, yat tatillerinin başlıca tercih edilen lokasyonlarındandır. Berrak ve turkuaz suları ile birbirinden güzel koylara ev sahipliği yapan Bodrum, yerli ve yabancı ziyaretçiler için uğrak noktalardan biri haline gelmiştir. Hem hareketli ve eğlenceli bir tatil beldesi hem de sakinlik ve huzur bulabileceğiniz size özel koylar arıyorsanız Bodrum yat gezisi tercih etmeniz gereken tatil alternatifleri arasında yer almalıdır. Kıyıya demir atıp hareketli Bodrum hayatına katılabilir, huzur bulmak istediğinizde ise size özel yat ya da teknenizle el değmemiş koylara yelken açabilirsiniz. Bu sayede aradığınız iki farklı tatil çeşidini tek bir tatilde yakalama şansı elde edebilirsiniz.

Sevdikleriniz ve ailenizle birlikte hem rahat hem de eğlenceli bir tatil planı yapmak istiyorsanız Bodrum yat turu seçeneklerini değerlendirerek doğayla iç içe bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Bodrum’un muhteşem doğal güzellikleri ve berrak sularının tadını çıkarmak ve kalabalıktan uzakta sakin bir tatil deneyimi yaşamak istiyorsanız yat tatili rotanızı Bodrum olarak belirleyebilirsiniz. Bodrum gulet kiralama ile hayallerinizdeki tatil deneyimini en güzel şekilde elde edebilirsiniz. Birbirinden güzel tarihi ve doğal güzellikler barındıran Bodrum’da aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte unutamayacağınız bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Marmaris Yat Kiralama

Yaz mevsiminin vazgeçilmez rotalarından bir diğeri de Marmaris’tir. Yerli ve yabancı pek çok turisti çeken Marmaris, turkuaz suları ve muhteşem iklimiyle yaz tatili için en çok tercih edilen bölgelerden biridir. Tatil planını kalabalıktan ve gürültüden uzakta, aileleri ya da arkadaşlarıyla birlikte planlayan tatilciler tarafından Marmaris yat turu büyük rağbet gören etkinlikler arasındadır. Pek çok koy ve körfezi içerisinde barındıran bu lokasyonda, yat turu tercih eden tatilcilerin berrak ve turkuaz sularda dalış yapma gibi etkinliklere katılır. Ayrıca doğal güzellikler arasında huzurlu bir gün geçirebileceğiniz çeşitli etkinlikler de mevcuttur. Gökova Körfezi rotasında bulunan Palamutbükü, Datça, Selimiye gibi koylar ve berrak suları ile ünlü Kleopatra sahili üzerinde tatil yapmak isteyenler için Marmaris yat gezisi seçeneği vazgeçilmez bir tatil planıdır. 

Sosyal medyada ve ziyaretçiler arasında deniz kaplumbağalarıyla ünlü Dalyan Sahili’ni görmek için Marmaris’e tekne turu ile gidebilirsiniz. El değmemiş doğal güzelliklerin tadını, Marmaris gulet kiralama ile çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda  limandan şehre inerek Marmaris’in tarihi güzellikleriyle de tatilinizi taçlandırabilirsiniz. Hem doğal güzellikleri hem de şehir hayatı oldukça hareketli ve çeşitli olan burada yapabileceğiniz pek çok aktivite bulunmaktadır. Şehir içi gezi aktivitelerinin yanı sıra Marmaris’in doğasını tam anlamıyla keşfetmek için ise yat turu seçeneği bir vazgeçilmezdir. 

Fethiye Yat Kiralama

Ege kıyılarının doğal güzellikleriyle ünlü bir diğer tatil lokasyonu da Fethiye’dir. Hem sahil şeridi boyunca görebileceğiniz muhteşem doğal güzellikleri hem de tarihi dokusu sayesinde pek çok tatilcinin sıkça tercih ettiği tatil rotaları arasındadır. Karayolu ile ulaşımın mümkün olmadığı muhteşem koyları, Fethiye yat turu alternatifini çekici kılar. Yalnızca su yoluyla ulaşımın olduğu Yedi Burun’da bulunan 7 farklı koy Fethiye yat gezisi planlayanlar için vazgeçilmez doğal güzelliklerdendir. Kleopatra Hamamı, Kelebekler Vadisi bu koylar arasında yer almaktadır. Burada karayoluyla ulaşılamayan ve yalnızca yat turları sayesinde ulaşımın olduğu pek çok koy olması yat turu tatil planı yapanlar için kalabalıktan uzakta sakin bir tatil yapma imkanı tanır. Ayrıca doğal güzellikler barındırması açısından bölgenin en çok tercih edilen lokasyonlardan biri olarak görülmektedir.

Yat turları sayesinde ulaşılabilen muhteşem koyların yanı sıra Fethiye’de bulunan pek çok farklı etkinlik ise tatilcileri çeken bir diğer unsurdur. Yamaç paraşütü imkânı, Likya Yolu, Kral mezarları ve gezip görülecek çeşitli tarihi kentler Fethiye’yi tatil beldeleri arasında ünlü yapan alternatiflerdendir. Hem şehrin tarihi dokusunu keşfetmek hem de bakir koylarda muhteşem doğal güzellikler arasında huzurlu bir tatil yapmak istiyorsanız Fethiye gulet kiralama ile tatilinizi taçlandırabilirsiniz. 

Göcek Yat Kiralama

Söz konusu yaz tatili olduğunda tatilcilerin en çok tercih ettiği bir diğer tatil noktası da Göcek. Fethiye ve Dalyan arasında bulunan bu sahil yerleşkesi yine muhteşem doğal ve tarihi güzellikleri ve berrak suları sayesinde yat turu planı yapan tatilcilerin tercihlerinin başında yer almaktadır. Hem yerli hem de yabancı turistlerin son zamanlarda uğrak noktası haline gelmiş olan Göcek yat turu turizmi için oldukça önemli bir hal almaya başlamıştır. 

Fethiye’de olduğu gibi bu bölgede de yalnızca deniz yoluyla ulaşımın mümkün olduğu pek çok koy bulunmaktadır. Bu koylardan biri olan Osmanağa Koyu, yat turu gerçekleştiren tatilcilerin en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Bölgede bulunan adalar, yat turu yapan turistlerin en çok ilgisini çeken yerlerdendir. Fethiye’ye deniz yoluyla ulaşımın oldukça kolay olduğu Göcek, yat tatili için oldukça elverişli bir destinasyon olarak öne çıkmaktadır. Berrak ve sakin suları yat turu planlayan tatilcilerin bölgeyi tercih etme sebeplerinden bir tanesidir. Konumu ve doğal güzellikleri sayesinde yat turu tercih eden tatilciler için uğrak bir tatil noktası olarak benimsenmiştir. Tüm dünya genelinde yat turu turizmi açısından gittikçe önem kazanmaya başlamış olan Göcek, gözde bir özel yat, tekne, gulet ve motoryat merkezi haline gelmeye başlamıştır. Sizler de harika bir yat tatili yapmak için Göcek gulet kiralama ile tatil keyfinizi zirveye taşıyabilirsiniz.