Yeme & İçme

Şehir hayatından uzakta, doğa ile baş başa yapılacak bir yat tatili, yerli ve yabancı pek çok turistin dikkatini çekmektedir. Yat turları için rotalar bakir koylar, berrak ve turkuaz sular ve yeşilin birleştiği doğal güzelliklerle çevrili yerlerden oluşmaktadır.

Bunlar arasında ilk akla gelen Bodrum yat turu ise size denize ve doğanın dinginliğine doyacağınız unutulmaz tatil deneyimleri sunmaktadır. Kişisel zevk ve tercihlerinize göre sakin ve doğayla iç içe bir tatil gerçekleştirebilirsiniz.

Bu tatil noktalarındaki kalabalık otelleri tercih etmek yerine çeşitli yerleri görebileceğiniz ve yalnızca size özel yat tatili seçenekleri ile tatilinizi bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz. 3 tarafı denizlerle çevrili ülkemizin muhteşem doğal güzelliklerini ziyaret edip doğal ve huzurlu bir ortamda kafa dinleyebilirsiniz.

Tatil yapmak istediğiniz kişi sayısına ve tercih ettiğiniz hizmet ve özelliklere göre seçim yapabileceğiniz pek çok yat, tekne ya da gulet seçeneği bulmanız mümkündür. Bunun yanı sıra tatilinizi gerçekleştirmek isteyeceğiniz seçenekleri de kendiniz belirleyebilirsiniz.

Yeme İçme

Belirlediğiniz lokasyonlarda ve gezinizin duraklarında pek çok yeme & içme noktası bulmanız mümkündür. Tatil beldelerinin vazgeçilmezlerinden olan köy kahvaltıları, söz konusu yemek olduğunda Bodrum tekne kiralama tavsiye seçenekleri arasında yer almaktadır. Yalıkavak’taki pek çok mekânda serpme kahvaltı seçeneği bulmanız mümkündür.

Kahvaltı haricinde yine Bodrum genelinde bulunan hem lüks hem de standart düzeyde, hemen hemen her bütçeye hitap eden restoranlara gidebilirsiniz. Meşhur tatil beldelerinden biri olması sebebiyle dünya mutfağından yöresel lezzetlere kadar pek çok restoran bulunmaktadır.

Bodrum’a gittiğinizde mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasında kabak çiçeği dolması, deniz börülcesi, sarmaşık kavurması, Bodrum çökertmesi, turp otu salatası, ekşili palamut gibi pek çok yöresel lezzet bulunmaktadır.

Yine Bodrum’u aratmayacak kalite ve çeşitlilikte pek çok restoranı Marmaris’te de bulabilirsiniz.

Söz konusu yiyecek olduğunda Marmaris gulet kiralama tavsiye seçenekleri arasında karadaki gezintinize mola verip lezzetli kahveler içmek isterseniz 105 Coffee Design Shop’ta bir kahve molası verip, etrafınızda gördüğünüz tasarım ürünleri satın alabilirsiniz.

Akşam saatlerinde ise yeni nesil bir meyhane deneyimi yaşamak istiyorsanız, Go’ya Meyhane’ye gidebilirsiniz. Taze balık ve çeşitli mezelerle keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Bakir koyların yanı sıra Marmaris yat seyahati gidilen koylar arasında çeşitli restoranlara denk gelebilir ve bir mola verip lezzetli yemekler yiyebilirsiniz.

Tatil beldelerinin vazgeçilmezleri olan balıkçılarda lezzetli akşam yemekleri yiyebilirsiniz. Fethiye yat turu molası verip güzel bir akşam yemeği yemek istediğinizde balık pazarında bulunan Hilmi Restoran’da lezzetli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Unique Restoran’da marina manzarası eşliğinizde şarabınızı yudumlayıp gün batımını izleyebilirsiniz.

Şövalye Adası’nda bulunan Ada Restoran yorucu bir günü sonlandırmak için tercih edilebilecek güzel alternatiflerden bir diğeri olacaktır.

Hemen İletişime Geçin

Login